Інформаційний центр
Європейського Союзу

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ     НОВИНИ ЄС
    Інформаційний центр Європейського Союзу при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара був відкритий в жовтні 2007 року і знаходиться в будівлі Наукової бібліотеки при відділі іноземної літератури.
    За цей період нами була створена електронна база даних і картотека періодичних видань і книг, наявних в нашій бібліотеці і ті, що ми отримали з Брюсселю. Ця база даних і картотека постійно поповнюються.
    Основним досягненням Центру є розширення інформації про Європейський Союз, внаслідок чого ми бачимо значно збільшений інтерес до питань Європейської інтеграції серед студентів, аспірантів, викладачів нашого вузу, а також вузів нашого міста.
    На сьогодні в базі даних Центру налічується більше 400 видань.
    Періодично наш Інформаційний центр ЄС передає у вузи нашого міста інформаційні роздавальні матеріали, які ми отримуємо з Представництва ЄС в Україні для створення інформаційних виставок.
    Регулярно за участю нашого Центру, для студентів проводяться "круглі столи", де вони з великим інтересом беруть участь в дебатах з європейських питань, для участі в дебатах ми запрошуємо студентів інших вузів нашого міста.
    З метою розширення інформації про роботу Центрів ЄС, за минулий навчальний рік, на базі нашого центру було проведено три лекції для студентів-першокурсників факультету міжнародної економіки.
    30-31 жовтня цього учбового року, в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, факультетом міжнародної економіки і Інформаційним центром ЄС була поведена друга Міжнародна науково-практична конференція "Європейська інтеграція і перспективи розвитку економічного потенціалу України".
    З доповідями виступили, окрім викладачів ДНУ, представники інших вузів міста і України, а також гості з Москви і Санкт-Петербургу.
    На цій конференції наш Центр розповів про історію виникнення Інформаційних центрів ЄС, про основну мету їх діяльності і про роботу нашого центру. На конференції було присутньо близько 200 чоловік. Інформація про конференцію була висвітлена в засобах масової інформації, регіональних газетах, а також на сайті університету.
    Періодично протягом навчального року, на базі нашого центру викладачі ДНУ проводять заняття пов'язані з тематикою Європейського Союзу..
    11 лютого 2010 року за участю нашого центру було проведено інформаційний захід "Екологічні ініціативи ЄС: нові перспективи після Копенгагенського саміту". Цей захід був організований Представництвом Європейського Союзу в Україні. На базі нашого Центру була організована тематична виставка "Екологічна політика ЄС".
    Основною метою цього заходу було висвітлення діяльності Європейського Союзу у сфері подолання кліматичних змін і впровадження Кіотського протоколу.
    На лекції були присутні студенти, викладачі екологічних спеціальностей усіх вузів міста, представники громадських організацій, регіональні засоби масової інформації.
    До дня Європи в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, за участю Інформаційного центру ЄС був проведений круглий стіл на тему: "Співробітництво ДНУ імені Олеся Гончара з вузами Європейських країн : можливості участі студентів у зарубіжних програмах". Студентів ознайомили про можливості навчання в вузах країн ЄС, про те, як реалізується співпраця університету з вузами Європейських країн у сфері обміну студентами і викладачами наукової роботи, програм надання подвійних дипломів.
    З 1994 року наш університет виграв 14 проектів Темпус.
    З 2007 року ДНУ є учасником консорціуму європейської програми академічних обмінів "Эразмус Мундус : Вікно зовнішнього співробітництва - Білорусь, Молдова, Україна", ще одним перспективним напрямом співпраці ДНУ з вищими учбовими закладами країн Євросоюзу є співпраця у рамках договорів про співпрацю.
    На сьогодні ДНУ має 31 договір про співробітництво у сфері обміну студентами і викладачами, наукової роботи, програм надання подвійних дипломів вищих учбових закладів Бельгії, Іспанії, Італії, Латвії, Німеччини, Португалії, Франції і інших країн.
    На цієї зустрічі виступили учасники програми Эразмус Мундус і розповіли про особливості навчання в зарубіжних вузах.
    У наступному навчальному році ми плануємо низку заходів : проведення круглих столів, лекцій, виставок, презентацій Європейських програм академічного обміну. Крім того, ми плануємо ширше освітлювати результати і плани Центру в регіональних засобах масової інформації.

    EUR-LEX http://www.eur-lex.europa.eu


    Bookshop http://www.bookshop.europa.eu

Що таке EU Bookshop?

EU Bookshop - це веб-сайт Офісу публікацій Європейського Союзу для громадян різних країн, який надає безкоштовний доступ до публікацій різних установ, Агенцій та інших офіційних органів Європейського Союзу

Відвідувачі можуть:

 • знайти офіційні публікації від 1952 року до сьогоднішнього дня
 • читати публікації он-лайн
 • завантажити публікації у форматі PDF
 • замовляти друковані копії безкоштовно
 • купувати публікації в он-лайн режимі
 • отримувати інформацію про можливість підписки (Офіційний журнал тощо)

  EUR-LEX - це

 • Система розповсюдження в он-лайн форматі офіційних юридичних документів, що приймаються органами та установами ЄС
 • Всіма офіційними мовами ЄС (на сьогоднішній день - 23)
 • Безкоштовно
 • Доступ 24 години на день, 7 днів на тиждень
 • Короткий час відгуку
 • постійне оновлення: швидкий та постійний доступ
 • Адреси та посилання:


 • координатор: Ірина

  Михайлівна Сова


 • документаліст: Тетяна Юдіна


 • Казакова 8, Дніпропетровськ,

  49050 Україна


 •     Телефон: (056)374-98-31


 •     Факс: (056)374-98-41


 •         Електронна адреса:

  librarydnu@gmail.com


 • Місцезнаходження: Бібліотека
 • Години і дні работи: пн - пт

  з 9.00 до 17.00